Okiem trenera: Roman Łuczak o sparingu

Wczoraj w grze kontrolnej Nadzieja uległa Górnikowi Bobrowniki Śląskie 2:3. W spotkaniu tym nasz zespół poprowadził Roman Łuczak, który przejął obowiązki trenera pod nieobecność Adama Dyrdy. Po spotkaniu asystent w sztabie szkoleniowym powiedział kilka słów na temat sparingu.

W sparingu, który rozpoczyna serię spotkań przygotowujących do sezonu ulegliśmy wyżej notowanej drużynie 2:3. Wynik wskazuje na wyrównaną grę i tak właśnie było od samego początku. Faktem jest, że drużyna gości przyjechała w mocno rezerwowym składzie (dzień wcześniej rozgrywali turniej halowy), ale i w naszym zespole zabrakło kliku podstawowych zawodników (głównie z powodu kontuzji).

W naszym zespole testowaliśmy kilku nowych graczy i należy przyznać, że na pewno będą wzmocnieniem i wiosną będą oni bardzo przydatni dla drużyny. Na największą pochwałę zasługuje Tomasz Krawczyk , który w obu połowach zagrał na różnych pozycjach, a powierzone zadania wykonywał bez zarzutu i walnie przyczynił się do dobrej gry całego zespołu.

Oceniając grę całego zespołu trzeba wziąć pod uwagę to , że było to pierwsze wyjście na duże boisko oraz fakt, że jesteśmy w okresie przygotowawczym i nie wszystkie elementy zostały wypracowane jeszcze w 100%. Można śmiało ocenić , że dyspozycja w tym momencie dobrze rokuje przed rozpoczynającymi się rozgrywkami. Na pochwałę na pewno zasługuje dobra dyspozycja Adama Fiszera, Damiana Kozłowskiego oraz piękny gol Pawła Komisarczyka.