Skarb kibica seniorów: 17 transferów i 8 sparingów

W miniony weekend mieliśmy wznowić rozgrywki ligowe. Niestety, wstrząsająca wiadomość o nagłej śmierci prezesa Podokręgu Bytom Krzysztofa Seweryna sprawiła, że mecz z Orłem Bobrowniki został odwołany. Ligę inaugurujemy w sobotę meczem z Przyszłością Nowe Chechło. Co działo się przez zimę w drużynie seniorów?

Zima powoli odpuszcza, a to oznacza, że ruszają rozgrywki B-klasy. Za nami bardzo trudne miesiące. Nie tylko pod względem wymagających treningów, ale przede wszystkim licznych problemów organizacyjnych. Na szczęście najtrudniejsze chwile już za nami i wszystko powoli się stabilizuje.

W tym roku mieliśmy duże problemy z bazą do treningów. Boisko ze sztuczną trawą przy Polonii przechodzi remont, a my musieliśmy na szybko szukać innych rozwiązań. Ostatecznie niemal całe przygotowania odbyły się w halach, a i z tym kilka razy były problemy.

Podczas przerwy zimowej zmuszeni byliśmy podjąć bardzo trudną decyzję o wycofaniu juniorów starszych z ligi wojewódzkiej. Przyczyn było kilka, a wszyscy zgodnie uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie juniorów z seniorami i gra pod jednym szyldem w B-klasie.

Połączenie przebiegło bardzo dobrze. Juniorzy już wcześniej pokazywali, że już są gotowi na grę w seniorach. Niedawno świętowali mistrzostwo Podokręgu Bytom, a potem często nie odstawali na tle bardziej wymagających rywali w II lidze wojewódzkiej. Pamiętać także należy, że niektórzy już wcześniej debiutowali w seniorach i nigdy nie można było powiedzieć, aby sobie nie radzili na tym poziomie.

"Fuzja" sprawiła, że większy komfort ma trener. Przede wszystkim na treningach w końcu jest dużo zawodników, co pozwala spokojnie przeprowadzać dowolne zajęcia. W dodatku zwiększyła się rywalizacja, czego brakowało od dłuższego czasu. Dziś Jakub Jeżycki ma do dyspozycji po 2-3 równorzędnych graczy na każdą pozycję, a cała kadra liczy ponad trzydziestu graczy. To na pewno w dłuższej perspektywie przyniesie efekty.

Celem na pierwsze pół roku jest przede wszystkim zgranie nowej drużyny. To oczywiście odbijało się na wynikach w sparingach. Wprawdzie przegraliśmy wszystkie spotkania, ale głównym zamierzeniem było doskonalenie taktyki, którą będą grały wszystkie nasze zespoły. Tutaj można stwierdzić, że idzie to w dobrym kierunku, ale na razie potrzeba jeszcze wiele cierpliwości, aby wszystko funkcjonowało, jak należy.

Były bardzo dobre spotkania, jak te z Walką Zabrze, czy Silesią Piekary Śląskie, ale zdarzały się także słabsze momenty, jak starcia z Rodłem Górniki, czy Zgodą Repty Śląskie. Często brakowało nie tyle umiejętności, co po prostu koncentracji i cierpliwości, a to są elementy, które z każdym meczem będą ulegały poprawie. Dlatego runda wiosenna ma być bazą pod nowy sezon. Najważniejsze, że w końcu jest materiał, nad którym trzeba teraz sumiennie pracować, a kibice niebawem będą mieli wiele powodów do radości.

Zimą drużynę seniorów łącznie zasiliło siedemnastu zawodników. Poza piętnastoma juniorami do klubu wrócił Mirosław Zagórski, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu do Rozbarku Bytom. Treningi wznowił także Oskar Bajor, który przy sumiennych treningach na pewno okaże się dużym wzmocnieniem. W dodatku do silniejszych klubów wypożyczyliśmy dwóch juniorów. Patryk Kubacki ogrywa się w Orle Białym Brzeziny Śląskie, a Marcin Fitler w MKS Siemianowiczance.

Teraz pozostaje czekać na rozpoczęcie rozgrywek. Kibiców prosimy o wyrozumiałość i wsparcie, gdy wyniki i gra nie zawsze będą spełniały ich oczekiwania. W Nadziei idzie młodość, która w pomieszaniu z doświadczeniem niebawem może dać nam mnóstwo uciechy. My ze swojej strony obiecujemy, że będziemy ciężko trenować, aby wyniki przyszły jak najszybciej.

Transfery do klubu:

Artur Babin (juniorzy - napastnik), Oskar Bajor (powrót po dłuższej przerwie - napastnik), Przemysław Chojnowski (juniorzy - napastnik), Mateusz Długosz (juniorzy - pomocnik), Kamil Duchnik (juniorzy - napastnik), Bartosz Dzionsko (juniorzy - obrońca), Szymon Gajda (juniorzy - obrońca), Jakub Jasiński (juniorzy - obrońca/pomocnik), Jakub Jendrzej (juniorzy obrońca/pomocnik), Radosław Jendrzej (juniorzy - obrońca/pomocnik), Marcin Kaczerewski (juniorzy - pomocnik), Dominik Kolanek (juniorzy - obrońca/pomocnik), Daniel Kryspin (juniorzy - pomocnik), Kamil Świątek (juniorzy - napastnik), Bartłomiej Szybiak (juniorzy - bramkarz), Dominik Warzycha (juniorzy - pomocnik), Mirosław Zagórski (powrót z wypożyczenia - bramkarz).

Zimowe sparingi (w nawiasie strzelcy bramek dla NB):

Unia Strzybnica 0:5
Rodło Górniki 0:3
Zamkowiec Toszek 1:3 (Wierzbowski)
Naprzód Żernica 1:4 (Czykiel)
Walka Zabrze 1:3 (Kandziora)
Orkan Dąbrówka Wielka 2:5 (Barlik, Długosz)
Silesia Piekary Śląskie 3:4 (Czyż, Długosz, Kaczerewski)
Zgoda Repty Śląskie 0:2

Kadra seniorów na rundę wiosenną B-klasy:

Bramkarze: Grzegorz Bednarkiewicz, Bartłomiej Szybiak, Mirosław Zagórski.
Obrońcy i pomocnicy: Szymon Cepiga, Damian Ciemięga, Robert Czykiel, Mateusz Czyż, Mateusz Długosz, Jakub Dukowski, Bartosz Dzionsko, Szymon Gajda, Denis Glebowicz, Jakub Jasiński, Radosław Jendrzej, Jakub Jendrzej, Marcin Kaczerewski, Mateusz Kandziora, Rafał Klyta, Dominik Kolanek, Daniel Kryspin, Robert Mazurkiewicz, Marek Musiał, Krzysztof Radoła, Kamil Siwarski, Dominik Warzycha, Paweł Wierzbowski, Michał Zawadzki, Jakub Jeżycki.
Napastnicy: Artur Babin, Aleksander Barlik, Przemysław Chojnowski, Kamil Duchnik, Adam Pytlik, Kamil Świątek, Oskar Bajor.