Sparing: Tęcza wysoko pokonana

Po meczu z naszymi juniorami przyszedł czas na pierwszy pojedynek z seniorami. Na początek zmierzyliśmy się na własnym stadionie z Tęczą Zendek. Pomimo wielu mankamentów spokojnie zwyciężyliśmy 4:0.

W sobotnie popołudnie przyszło nam rywalizować z zespołem Tęczy Zendek, który w ubiegłym sezonie zajął 7. miejsce w grupie mistrzowskiej bytomskiej B-klasy.

Nowy sezon, czas urlopowy, do tego kilku nowych chłopaków, więc nie trzeba nikomu tłumaczyć, że początek sparingów to zawsze jedna wielka niewiadoma. I tak też było tym razem, bo zaczynamy bardzo słabo.

W zasadzie w pierwszej akcji zdobywamy bramkę. Po dobrym dograniu Mateusza Kandziory sytuację sam na sam na bramkę zamienił Jakub Jeżycki. Są to jednak miłe złego początki, bo po tej bramce na boisku rządzi chaos i mimo że i jedna i druga drużyna tworzy jakieś tam sytuacje (goście chyba nawet więcej, ale dobrą formę podtrzymuje Mateusz Prymka), to jednak poziom meczu w żadnym razie nie mógł się podobać.

My w pierwszej połowie strzelamy głównie z dystansu i po jednej z takich akcji z 16 metra precyzyjnie uderza Oskar Bajor i na przerwę schodzimy z dwubramkowym prowadzeniem.

Początek drugiej połowy to znowu chwila naporu gości, z kilkoma sytuacjami, w których najlepszą marnuje pomocnik Zendka w sytuacji sam na sam obijając poprzeczkę. Szybko odpowiadamy. Dobre dogranie z rzutu wolnego kończy pięknym strzałem z pierwszej piłki Damian Ciemięga. Naprawdę bardzo ładna bramka (że Kaja tak potrafi? kto by pomyślał:)).

Chwilę później kolejne podanie za linię obrony w sytuacji sam na sam kończy Tomasz Pękacz. Od tego momentu goście praktycznie stają, a my toczymy kilkukrotnie pojedynek z bramkarzem, czy nawet pustą bramką, ale niestety nie był to nasz dzień. 100 i 200% sytuacje marnują Pękacz, Adam Pytlik, Jeżycki i Robert Czykiel. Teraz jednak czas na drugi sparing i oby tym razem do całkiem fajnego wyniku doszła też dobra gra.

Nadzieja Bytom - Tęcza Zendek 4:0 (2:0)
Bramki: Jeżycki, Bajor, Ciemięga, Pękacz.

Nadzieja: Mateusz Prymka - Paweł Wierzbowski, Sławomir Marutschke, Patryk Kubacki - Oskar Bajor, Robert Czykiel, Mariusz Barański, Jakub Jeżycki, Mateusz Kandziora - Patryk Gwioździk, Adam Pytlik.
Ponadto grali: Robert Mazurkiewicz, Michał Zawadzki, Damian Ciemięga, Martin Majchrzak, Tomasz Pękacz, Rafał Klyta.