Turniej: Nadzieja wstydu nie przyniosła

Przed kilkoma godzinami Nadzieja Bytom zakończyła przedwcześnie swój udział w zabrzańskim turnieju. Niestety do wywalczenia awansu z grupy zabrakło punktu i odrobiny szczęścia. Szersza relacja w rozwinięciu.

Rozgrywki odbyły się w hali Pogoni Zabrze przy ulicy Wolności 406. Do rywalizacji o Puchar Prezesa MKS Zaborze ostatecznie stanęło dziesięć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Niebiesko-czerwoni wylosowali następujące zespoły: Ista Polska, ZRUG Zabrze, Polonia Głubczyce oraz Pogoń Zabrze (oldboje), która ostatecznie do rywalizacji nie przystąpiła (z powodu zbyt małej ilości zawodników).

Wyjątkowa sytuacja zmusiła organizatorów do poszukiwania innego rywala. Ostatecznie zgłoszono się do nas z prośbą o wystawienie do walki drugiego zespołu. Tym samym w grupie A znalazły się dwie drużyny Nadziei, w których podział był zupełnie przypadkowy, a często wykorzystywano nawzajem swoich piłkarzy.

Pierwsze spotkania to pasmo rozczarowań. Nadzieja wprawdzie prezentowała się na placu gry całkiem nieźle, ale brakowało zimnej krwi w wykańczaniu dogodnych okazji. Z czasem skuteczność uległa poprawie, a to automatycznie przeniosło się na wyniki. Ostatecznie po czterech meczach w grupie pierwszy zespół uplasował się na trzecim miejscu, a drugi z kolei na ostatnim. Do upragnionego awansu zabrakło nam zaledwie jednego punktu, który był na wyciągnięcie ręki w meczu z Polonią Głubczyce (Nadzieja prowadziła przez długi czas 1-0, ale ostatecznie po indywidualnych błędach uległa 1-2).

Podsumowując. Turniej można zaliczyć do udanych gdyż niewiele zabrakło, a znaleźlibyśmy się w finałowej czwórce. Wysoką dyspozycją strzelecką ponownie popisał się Maciej Sewioło, który zdobył trzy bramki. Swoje konto mógł powiększyć o jednego gola, ale w ostatnim spotkaniu nie wykorzystał rzutu karnego. Skutecznością wciąż popisuje się Piotr Pypłacz, który dziś dwukrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Popularny Pająk już pod koniec zeszłorocznych ligowych rozgrywek w dwóch ostatnich meczach zdobył dwie bramki niecodziennej urody. Możemy być także zadowoleni z postawy bramkarzy, którzy dziś pokazali, że wiosną uatrakcyjnią rywalizację, a także wzmocnią zespół. Zarówno Wojciech Kowolik, jak i Robert Pytlik kilka razy popisywali się bardzo dobrymi interwencjami tworząc rywalom mur trudny do pokonania.

Na koniec dodać należy także, iż w fazie grupowej Nadzieja Bytom A była najskuteczniejszym zespołem. Nasz klub zdobył siedem bramek, o dwa więcej niż następne w klasyfikacji drużyny. Ostatecznie niebiesko-czerwoni w całym turnieju zajęli piąte miejsce (tuż za finałową czwórką). Klub tym samym został nagrodzony atrakcyjnym dyplomem. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy z każdym dniem będą w jeszcze lepszej dyspozycji. Poniżej prezentujemy wyniki oraz tabele obydwóch grup. Niestety nie znamy wyników fazy pucharowej. Niebawem na naszej stronie pojawi się galeria zdjęć z imprezy.

GRUPA A - WYNIKI
Ista Polska 1-1 ZRUG Zabrze
Polonia Głubczyce 1-0 Nadzieja Bytom A

Ista Polska 2-0 Nadzieja Bytom B
ZRUG Zabrze 1-0 Polonia Głubczyce

Nadzieja Bytom A 4-1 Nadzieja Bytom B
Maciej Sewioło x2, Adam Furgaliński, Mateusz Kandziora - Piotr Pypłacz
Ista Polska 1-1 Polonia Głubczyce

ZRUG Zabrze 2-0 Nadzieja Bytom A
Polonia Głubczyce 2-1 Nadzieja Bytom B
Piotr Pypłacz

Ista Polska 1-3 Nadzieja Bytom A
Robert Czykiel, Martin Majchrzak, Damian Kozłowski
ZRUG Zabrze 1-1 Nadzieja Bytom B
Maciej Sewioło

GRUPA A - TABELA

GRUPA B - WYNIKI
Slavia Ruda Śląska (oldboje) 0-0 Borowiec
MKS Zaborze (oldboje) 1-1 Amatorzy Zaborze

Slavia Ruda Śląska (oldboje) 3-0 Vectra
Borowiec 0-0 MKS Zaborze (oldboje)

Amatorzy Zaborze 2-0 Vectra
Slavia Ruda Śląska (oldboje) 1-0 MKS Zaborze (oldboje)

Borowiec 0-0 Amatorzy Zaborze
MKS Zaborze (oldboje) 0-4 Vectra

Slavia Ruda Śląska (oldboje) 0-1 Amatorzy Zaborze
Borowiec 1-1 Vectra

GRUPA B - TABELA

Kadra Nadziei: Wojciech Kowolik, Robert Pytlik - Roman Łuczak, Damian Kozłowski, Robert Czykiel, Martin Majchrzak, Piotr Pypłacz, Paweł Komisarczyk, Maciej Sewioło, Mateusz Kandziora, Wojciech Gubała, Adam Fiszer, Rafał Ludwicki, Adam Furgaliński.

Klasyfikacja strzelców: Maciej Sewioło (3 bramki), Piotr Pypłacz (2 bramki), Robert Czykiel, Damian Kozłowski, Martin Majchrzak, Mateusz Kandziora, Adam Furgaliński (wszyscy po jednej bramce).