Grany weekend: kto, gdzie, z kim i kiedy?

Ostatnie mecze w wykonaniu naszych drużyny nie były najlepsze. Teraz jednak wszyscy będą mieli okazję, aby się zrehabilitować. Od piątku do niedzieli cztery nasze drużyny powalczą o ligowe punkty.

Jako pierwsi na boisko wybiegną nasi młodzicy, którzy w tym sezonie jeszcze nie zdobyli punktu. To spowodowane jest w dużej mierze problemami kadrowymi, które powolutku udaje się rozwiązywać. Teraz jednak naszych zawodników czeka bardzo trudne zadanie.

"Lwiaki" w piątek jadą do pobliskich Szombierek na derby z "Zielonymi". O punkty będzie bardzo ciężko, bo rywal zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Szombierki w ostatnim spotkaniu zremisowały 2:2 z Sokołem Zbrosławice, a nasz zespół przegrał 4:5 z Górnikiem Bobrowniki Śląskie. Wierzymy jednak w niespodziankę i przebudzenie naszych młodzików.

Młodziki
7.10, 16:30 - Szombierki Bytom - Nadzieja Bytom

Bardzo ważne spotkanie rozegrają juniorzy młodsi, którzy w ostatnich dwóch spotkaniach stracili aż 22 bramki i nie strzelili ani jednej. Grali jednak z drużynami, które zajmują dwa pierwsze miejsca w tabeli. Teraz rywal będzie z innej półki.

"Lwiątka" jadą do Orzecha. Tamtejszy Sokół ma tyle samo punktów co nasz zespół, a więc ewentualne zwycięstwo pozwoli na awans w tabeli. Sokół Orzech ostatni mecz rozegrał 18 września i wtedy przegrał z Gwarkiem Tarnowskie Góry 0:5.

Juniorzy młodsi
9.10, 11:00 - Sokół Orzech - Nadzieja Bytom

Równolegle, ale w Piekarach Śląskich, swój mecz rozegrają juniorzy starsi, którzy w miniony weekend mieli wolne. W niedzielę zagrają z Orkanem Dąbrówka Wielka, czyli dziesiątą drużyną w tabeli.

Nie ma wątpliwości, że to "Młode Lwy" są faworytem, bo plasują się na trzeciej pozycji i walczą o najwyższe lokaty. Trzeba to jednak potwierdzić na boisku. Szczególnie że Orkan z dotychczasowych sześciu spotkań przegrał tylko dwa, a więc nie można go lekceważyć.

Juniorzy starsi
9.10, 11:00 - Orkan Dąbrówka Wielka - Nadzieja Bytom

Na koniec weekendu zobaczymy w akcji seniorów, którzy ostatnio ponieśli wstydliwą porażkę 2:4 z ostatnią w tabeli Zgodą Repty Śląskie. Teraz naszych zawodników czeka kolejne spotkanie, w którym można więcej stracić, niż zyskać.

Naszym rywalem będzie Rodło Górniki, które do tej pory zdobyło cztery punkty i jest tuż pod nami. Łatwy mecz? Tylko pozornie. Nasz rywal ma na koncie dwie wysokie porażki - 0:6 z rezerwą Odry i 1:6 z Tęczą Zendek - ale i my do tej pory nie udowodniliśmy na boisku, że jesteśmy drużyną, której można się bać. Oby to się zmieniło po niedzielnym pojedynku.

Seniorzy
9.10, 15:00 - Rodło Górniki - Nadzieja Bytom