Puchar Polski: naszym rywalem Gwarek II Tarnowskie Góry

Podczas niedawnego zebrania klubów Podokręg Bytom rozlosował pary I rundy Pucharu Polski. Już wiadomo, że 22 sierpnia udamy się do Tarnowskich Gór.

Okręgowy Puchar Polski w ostatnich latach zaczyna odzyskiwać dawny prestiż i coraz więcej klubów zgłasza się do tych rozgrywek. W nadchodzącym sezonie o trofeum będą walczyć 22 drużyny. Co ciekawe, tym razem zrezygnowano z automatycznego umieszczenia klubów z III i IV ligi w drugiej rundzie, co oznaczało, że mniejsze zespoły mogą od razu trafić na renomowanego rywala.

Nasz klub trafił na Gwarek II Tarnowskie Góry. III-ligowiec wprawdzie nie ma drużyny rezerw, ale do Pucharu Polski zgłoszono drużynę, która występuje w II lidze wojewódzkiej juniorów starszych. Czeka nas zatem trudne spotkanie. Młodym piłkarzom na pewno nie zabraknie sił i chęci, aby utrzeć nosa seniorom.

Spotkanie odbędzie się 22 sierpnia o godzinie 17, a więc kilka dni po inauguracji rozgrywek B-klasy. Zagramy w roli gościa na stadionie przy ul. Wojska Polskiego 2, co akurat nas cieszy, bo będziemy mieli okazję rywalizować na świetnym boisku.

Pary I rundy Pucharu Polski:

Orkan Dąbrówka Wielka - Ruch Radzionków
Rozbark Bytom - Olimpia Boruszowice
Gwarek II Tarnowskie Góry - Nadzieja Bytom
Sokół Orzech - Drama Zbrosławice
Sokół Zbrosławice - Szombierki Bytom
Silesia Miechowice - Orzeł Miedary
Piast Ożarowice - Gwarek Tarnowskie Góry
Odra Miasteczko Śląskie - BS Polonia Bytom

Wolny los: Rodło Górniki, Czarni Kozłowa Góra, Tęcza Zendek, Orzeł Koty, Górnik Bobrowniki Śląskie, Unia Strzybnica.

Dla Nadziei będzie to trzeci w historii udział w Pucharze Polski. Debiutowaliśmy w pierwszym sezonie i wówczas ulegliśmy Szombierkom Bytom 0:8. Potem przez wiele lat nie startowaliśmy w tych rozgrywkach. Rok temu uznaliśmy, że warto powrócić do PP. Wówczas w I rundzie ulegliśmy Andaluzji Brzozowice-Kamień 1:2.