Terminarz zimowych sparingów seniorów

Co najmniej dwanaście sparingów rozegramy tej zimy. Najbardziej intensywny dla naszych zawodników będzie luty, ale to już tradycja w Nadziei. Na poziom rywali nie można narzekać, bo jest kilka drużyn z okręgówki, A-klasy oraz B-klasy.

Początkowo zakładaliśmy, że zimową rywalizację rozpoczniemy podobnie jak przed rokiem, czyli turniejem halowym organizowanym przez klub Żwirex Hadra. Niestety, impreza została odwołana i plany trochę się zmieniły. Pierwszy test czeka nas w poniedziałek 25 stycznia, a rywalem będzie nowy klub powstający w Katowicach. Dostaliśmy jednak zapewnienie, że jego zawodnicy prezentują fajny poziom.

Wiele będzie się działo w lutym, kiedy to będziemy praktycznie grać co trzy dni. Ciekawostką jest fakt, że w tym okresie aż trzy razy będziemy mierzyć się z przedstawicielami ligi okręgowej.

W marcu będzie już znacznie luźniej, a zimowe sparingi zakończymy, mierząc się z Tęczą Zendek. Potem przyjdzie czas na długo wyczekiwany początek rozgrywek ligowych.

Wielkie słowa uznania należą się naszemu kierownikowi. Krzysztof Burdziński zadbał o to, aby nasi zawodnicy mieli zimą wartościowych rywali. Trzech rywali z ligi okręgowej, dwóch z A-klasy, czterech z B-klasy i dwa pojedynki z juniorami - jest bardzo dobrze. W dodatku udało nam się uniknąć pojedynków z drużynami, które wiosną będą naszymi rywalami. Nic, tylko ciężko pracować, grać, uczyć się na własnych błędach, a w lidze będzie dobrze.

Plan sparingów

25.01 - nowy klub powstający w Katowicach
30.01 - juniorzy Nadziei Bytom (I liga Bytom, 7. miejsce)
06.02 - Zgoda Repty Śląskie (B-klasa Bytom, 5. miejsce)