Raport: Spory ruch w bramce

Na wiosnę kadra Nadziei Bytom z pewnością zostanie solidnie wzmocniona. Potwierdzeń nie trzeba daleko szukać, gdyż wystarczy spojrzeć na obsadę bramki. Wiele wskazuje na to, że w rundzie rewanżowej sztab szkoleniowy Niebiesko-czerwonych będzie miał do dyspozycji czterech bramkarzy. Szczegóły w rozwinięciu...

Od kilku tygodni nasz klub ma trenera bramkarzy, którym jest dobrze znany w bytomskim środowisku Wojciech Garbaciak. Człowieka tego nie trzeba specjalnie przedstawiać, bo do tej pory z nie jednego pieca chleb jadł i teraz stara się swoje doświadczenie przekazać naszym golkiperom.

Tych z kolei zrobiło się ostatnio nawet sześciu, w tym dwóch młodych zawodników, którzy dopiero pukają do kadry naszego zespołu. Wiosną jednak na pewno do rozgrywek zostaną zgłoszeni Marek Szlosarek, Grzegorz Bednarkiewicz oraz Robert Pytlik. Na ostatnich zajęciach pojawił się również Mirosław Dagórski, który ma za sobą występy w Olimpii Piekary Śląskie.

Na obecną chwilę ciężko wskazać faworyta do objęcia koszulki z numerem jeden. Wszyscy solidnie pracują pod okiem trenera Garbaciaka, który serwuje im wymagające treningi.

- Pracuję z naszymi bramkarzami dwa razy w tygodniu. Szczególny nacisk kładę przede wszystkim na szybkość, technikę, zwinność oraz precyzję. Dodatkowo wciąż staramy się ich zgrać z resztą zespołu, aby wiosną Nadzieja mogła być spokojna o grę defensywną. Muszę pochwalić wszystkich moich podopiecznych, którzy na treningu wylewają litry potu. Mimo to jestem przekonany, że zaprocentuje to w lidze - mówi Wojciech Garbaciak.

Sytuacja w najmłodszym bytomskim klubie dąży wreszcie do normalności. Warto dodać, że w jesiennych rozgrywkach nasz zespół dysponował zaledwie jednym bramkarzem, a dwukrotnie w tą rolę musieli się wcielać zawodnicy z pola. Teraz taka sytuacja raczej nie będzie miała miejsca, co bardzo cieszy cały sztab szkoleniowy.

Sylwetka:

Wojciech Garbaciak - urodzony 11.10.1959 roku w Częstochowie. Jako zawodnik miał okazję grać przed laty w Victorii Częstochowa. Po zawieszeniu butów na kołku pracował w wielu klubach, a mianowicie: Ruch Radzionków, GKS Rozbark, Gwarek Tarnowskie Góry (funkcja kierownika drużyny oraz trenera bramkarzy), ŁKS Łagiewniki (trener sekcji kobiecej). Sport zna od podszewki, bowiem stale pracuje w nim od 22 lat. Do tej pory miał okazję współpracować z wieloma znanymi trenerami, jak Janusz Kościelny, Rafał Lipiński, Franciszek Skrzypiec, Hubert Chwolik, Krzysztof Kostka, Michał Budny, Bolesław Gruszka, Krzysztof Wolak. Obecnie znajduje się w sztabie szkoleniowym Nadziei Bytom, a także pracuje w bytomskim podokręgu.