Seniorzy: 27 zawodników na pierwszym treningu

21 stycznia seniorzy Nadziei Bytom spotkali się na pierwszym treningu w nowym roku. Frekwencja tradycyjnie dopisała, bo na zajęciach pojawiło się 27 zawodników.

Runda jesienna dla wszystkich była dużym rozczarowaniem. Po udanym początku w pewnym momencie przyszedł poważny kryzys, przez który obecnie zajmujemy dziesiąte miejsce w tabeli. Do trzeciego miejsca, które jest premiowane awansem, tracimy dwanaście punktów.

Cztery mecze przed końcem jesieni z zespołem pożegnał się trener Jakub Jeżycki. Do końca rozgrywek awaryjnie za zespół odpowiadał Robert Czykiel. Następnie zarząd klubu w przerwie zimowej szukał nowego trenera, którym ostatecznie został Mateusz Markiewicz (szczegóły TUTAJ).

W poniedziałek drużyna pierwszy raz trenowała pod wodzą nowego szkoleniowca. Frekwencja dopisała, bo na pierwszych zajęciach pojawiło się 27 zawodników. Jest kilka nowych twarzy, których nazwiska z czasem podamy.

W porównaniu do rundy jesiennej będzie zaledwie kilka ubytków, ale zostaną one uzupełnione nowymi graczami oraz tymi, którzy w ostatnich meczach leczyli kontuzję. Najważniejsze, że zespół dał nowemu trenerowi wyraźny sygnał, że jest gotowy do pracy. Dzięki temu zimą zapowiada się ciekawa rywalizacja o miejsce w składzie.

W okresie zimowym będą się odbywać trzy jednostki treningowe tygodniowo. Drużyna będzie także regularnie rozgrywać sparingi, a o ich wynikach będzie informować na stronie. Cały czas można także spróbować swoich sił w Nadziei. Wystarczy przyjść na trening.

Pierwszy mecz ligowy jest zaplanowany na 23 marca. Naszym rywalem będzie Naprzód Wieszowa, z którym zmierzymy się na wyjeździe.