Zwiększono ryczałty sędziowskie

Decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej ryczałty sędziowskie w 2009 roku poszły górę. Na szczęście podwyżka nie jest zbyt wysoka, jak wcześniej się zapowiadało. Od rundy wiosennej arbitrzy B-klasy mogą liczyć na minimalnie lepsze zarobki. Szczegóły w rozwinięciu...

"W Uchwale nr 2/7 z dnia 25 stycznia 2003 roku Prezydium Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie ekwiwalentów dla sędziów, obserwatorów i delegatów od III ligi do niższych klas rozgrywkowych z późn. zm. przyjmuje się nową „Tabelę ekwiwalentów dla sędziów, obserwatorów i delegatów od III ligi do niższych klas rozgrywkowych” stanowiącą Załącznik nr 1 do niniejszej Uchwały." - można przeczytać w oficjalnym piśmie od władz piłkarskich w Polsce.

Według nowych stawek opłaty prezentują się następująco:

75 zł dla sędziego głównego
55 zł dla arbitrów liniowych

Tym samym klub organizujący spotkania ligowe musi liczyć się z wydatkiem co najmniej 185 złotych na obsadę sędziowską. Jeszcze w zeszłym roku kwota ta oscylowała w granicach 150 złotych. Przyznać trzeba, że niniejsza podwyżka jest odrobinę komiczna. Wszyscy dobrze zdają sobie sprawę, że poziom sędziowania w niższych ligach jest przeważnie strasznie niski. Dodatkowo są to rozgrywki amatorskie, gdzie kluby borykają się z innymi problemami finansowymi i powinny liczyć na udogodnienia ze strony PZPN-u. Niestety kluby zostały postawione przed faktem dokonanym i nie miały żadnego wpływu na tą decyzję.