Czas na trzy wyjazdy. Kto, gdzie, z kim i kiedy? Sprawdź

Przed nami kolejny tydzień, w którym mecze ligowe rozegrają wszystkie nasze drużyny. Tym razem rywalizację rozpoczną trampkarze, a po nich seniorzy. Potem do akcji wkroczą juniorzy oraz młodziki. Zobaczcie rozkład jazdy.

Seniorzy mają za sobą dwie ligowe kolejki i na razie ich gra napawa optymizmem. Szkoda tylko, że na koncie jest zaledwie jeden punkt, bo "Bytomskie Lwy" udowodniły na boisku, że zasłużyły na bardziej pokaźny bilans. Nie można jednak się załamywać. Trzeba w następnym meczu udowodnić, że ten zespół potrafi wygrywać.

Przed Nadzieją kolejny trudny mecz z solidnym ligowym rywalem. W sobotę, o godzinie 16.30, zagramy na wyjeździe z Nitronem Krupski Młyn. Jesienią na naszym terenie padł wynik 2:2. Teraz będzie trzeba się bardziej postarać, bo przeciwnik jest w formie. Nitron najpierw ograł Olimpię Boruszowice 3:1, a potem Tarnowiczankę 1:0. Trzeba jednak wierzyć w korzystny rezultat. Na pewno znowu na plus będzie boisko, bo te w Krupskim Młynie bardzo sprzyja taktyce, którą stosujemy od początku rundy wiosennej.

Kilka godzin wcześniej, bo o 11 rano, swój drugi mecz rozegrają trampkarze z ligi dla rocznika 2001. Wiosenna inauguracja nie była udana w ich wykonaniu, bo Piast Ożarowice wygrał 5:0. Nasi młodzi piłkarze muszą jednak pamiętać, że pierwszy kwadrans był udany i do niego powinni nawiązać w sobotę.

"Lwiątka starsze" jadą do Piekar Śląskich na mecz z Andaluzją Brzozowice-Kamień. Łatwo nie będzie, ale wierzymy, że trampkarze nawiążą walkę i pokażą się z dobrej strony.

W najlepszej formie są na razie juniorzy, którzy w ubiegłą niedzielę zaczęli od zwycięstwa 4:2 z Iskrą Lasowice. Teraz "Młode Lwy" znowu zagrają z drużyną, która zajmuje miejsce w dole tabeli. Do Bytomia przyjedzie Orzeł Miedary.

Nasi juniorzy muszą przygotować się na ciężką przeprawę, bo Orzeł wiosnę rozpoczął od pokonania Rozbarku Bytom 4:1. Liczymy na trzy punkty, które będą bardzo ważne w kontekście walki o wyższe pozycje. Zwycięstwo może dać naszej drużynie awans na dziewiąte miejsce w tabeli. Mecz o 17 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Polonii.

Ligowe emocje tradycyjnie zakończą młodziki, którzy ligę rozpoczęli od... lania 0:16 z Andaluzją. Frycowe bardzo bolesne, ale teraz powinno być już tylko lepiej. Na potwierdzenie tego liczymy w starciu z Piastem Ożarowice.

"Lwiątka młodsze" na wyjeździe zagrają o godzinie 17. Rywal naszych młodych piłkarzy ligę zaczął od porażki 2:3 z Fundacją Piłkarską Silesia. Trzymamy kciuki, aby już teraz udało się zdobyć pierwsze punkty.

Rozkład meczów ligowych w dniach 16-18 kwietnia

Sobota (16.04), 11:00: GKS Andaluzja II Brzozowice-Kamień - Nadzieja Bytom (TRAMPKARZE)

Sobota (16.04), 16:30: Nitron Krupski Młyn - Nadzieja Bytom (SENIORZY)

Niedziela (17.04), 17:00: Nadzieja Bytom - Orzeł Miedary, meczy na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Polonii (JUNIORZY)