Kibicujcie nam! Kto, gdzie, z kim i kiedy? Sprawdź

W nadchodzący weekend wszystkie nasze drużyny wybudzą się z zimowego snu. Naszych zawodników czekają dwa mecze na wyjeździe, a także dwa w roli gospodarza, choć chwilowo na boisku przy Polonii Bytom.

Walkę o punkty rozpoczną seniorzy, którzy w sobotę będą podejmować drużynę Piasta Ożarowice. Zapowiadają się duże emocje, bo "Bytomskie Lwy" zaczęły rundę wiosenną od sprawienia sensacji, remisując z Przyszłością Nowe Chechło 1:1. Natomiast Piast pewnie ograł Tarnowiczankę Stare Tarnowice 3:0.

Mecz zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Piłkarskiej 1 w Bytomiu o godzinie 16:00. To spowodowane jest próbami ratowania murawy na Karbiu, które być może potrwają nawet do końca kwietnia, choć nie mamy pewności czy cokolwiek dadzą, bo nie wszyscy potrafią uszanować naszą pracę. Wróćmy jednak do sportu.

W niedzielę rano do ligi przystąpią juniorzy, po których oczekujemy wielu punktów zdobytych wiosną. Mamy nadzieję, że zimowe treningi z seniorami przyniosą efekty i na boisko będziecie wychodzić bez respektu dla rywala. Dlatego nie wyobrażamy sobie, że z Tarnowskich Gór nie przywieziecie kompletu punktów.

Iskra Lasowice zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i ma zaledwie trzy punkty. Jesienią nasi młodzi piłkarze wygrali walkowerem, bo rywale nie przyjechali na Karb. Mamy nadzieję, że w niedzielę o godzinie 11:00 pojedynek odbędzie się zgodnie z planem.

Cztery godziny później ligę zaczynają nasi trampkarze z rocznika 2001. Jesienią otrzymywali wiele lekcji pokory, ale spowodowane jest to tym, że w naszych szeregach nie brakuje młodszych zawodników. Zimą jednak wszyscy ciężko pracowali i mamy nadzieję, że zobaczymy tego efekty.

W niedzielę do Bytomia przyjedzie Piast Ożarowice, który jesienią był najlepszy w lidze. Początek meczu o godzinie 15:00 i zostanie on rozegrany także na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Piłkarskiej 1 (boczne Polonii Bytom).

Na koniec nasza nowa drużyna, a mianowicie młodziki z rocznika 2004, która do walki o ligowe punkty przystępuje dopiero od wiosny. Nasi najmłodsi piłkarze pierwszy mecz mieli zagrać w roli gospodarza, ale tutaj nastąpiła zmiana dzięki uprzejmości naszego rywala. Dlatego Nadzieja zagra na wyjeździe z drugą drużyną Andaluzji Brzozowice-Kamień.

Pojedynek odbędzie się w poniedziałek o godzinie 16.30. Dla tych chłopców na pewno trzeba mieć najwięcej wyrozumiałości, bo dopiero stawiają w piłce pierwsze kroki. W kilku zimowych sparingach pokazywali jednak, że drzemie w nich duży potencjał. Kto wie, może w lidze sprawią wiele niespodzianek. Mocno w to wierzymy.

Rozkład meczów ligowych w dniach 9-11 kwietnia

Sobota (9.04), 16:00: Nadzieja Bytom - Piast Ożarowice, Bytom ul. Piłkarska 1 (SENIORZY)

Niedziela (10.04), 11:00: Iskra Lasowice - Nadzieja Bytom (JUNIORZY)

Niedziela (10.04), 15:00: Nadzieja Bytom - Piast Ożarowice, Bytom ul. Piłkarska 1 (TRAMPKARZE)